70 lat razem

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
Kamienną, czyli 70. rocznicę ślubu obchodzą państwo Henryka i Franciszek Ciakowie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
694
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Podczas uroczystości z okazji tej pięknej rocznicy w dniu 2 listopada 2019 r. życzenia jubilatom złożył prezydent Michał Zaleski.

- Cieszę się, że widzę Państwa w dobrym zdrowiu w otoczeniu najbliższych. Proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń z okazji tego pięknego jubileuszu, szczególnie żeby zdrowie dalej dopisywałozwrócił się do jubilatów prezydent Michał Zaleski. Jak wspominał, to trzecia uroczystość z okazji 70-lecia pożycia małżeńskiego, w której uczestniczy jako prezydent.

Pani Henryka ma obecnie 89 lat, Pan Franciszek  - 95. Poznali się na zabawie remizie strażackiej i szybko zdecydowali się na ślub, który odbył się 30 października 1949 r. w Wilkowie pod Mrągowem. W naszym mieście zamieszkali w roku 1975.

- Jak najmniej konfliktowych spraw, wzajemne zrozumienie. Czasem pojawiały się nad nami chmury, ale najważniejsze, że zawsze następowała ugoda - i tak życie toczy się dalej – taką receptę na długoletni udany związek podał Pan Franciszek Ciak.

Oboje byli przez całe życie czynni zawodowo. Pan Franciszek po tragicznych przeżyciach podczas II wojny światowej w 1945 roku rozpoczął pracę w Urzędzie Gminy Wyszembork na mazurach, jednocześnie zdobywając wykształcenie. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Warszawskim zatrudnił się w Starostwie powiatowym  w Mrągowie. Przez 30 lat pracował jako przewodniczący Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, a za swą pracę odznaczony został przez radę państwa krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski. Pani Henryka zaś była wieloletnim pracownikiem służby zdrowia, ale jak twierdzi wykonała znacznie ważniejszą pracę – wychowała trzech synów, a każdy z nich ukończył studia wyższe i założył szczęśliwą rodzinę.

Państwo Ciakowie  szczególnie cieszą się z sześciorga wnucząt i trojga prawnucząt, przy czym to najmłodsze pokolenie wkrótce się powiększy. Jedno z prawnucząt, ku radości jubilatów, nosi imię Franciszek, po nestorze rodu.

- Dziadkowie są dla nas bardzo ważni. Wychowali nas wszystkich – swoje dzieci i wnuczęta, zawsze mieli dla nas czas. Bardzo ważne jest, żeby celebrować takie momenty, te piękne jubileusze, żeby nie zapomnieć, co jest dla nas najważniejsze - powiedziała Karolina Ciak, wnuczka jubilatów.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
694
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany