25 firm ze znakiem „Made in Toruń”

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
25 września 2020 roku w Centrum Handlowym Toruń Plaza prezydent Torunia wręczył certyfikaty „Made in Toruń” przedstawicielom 25 film funkcjonującym na toruńskim rynku.
REKLAMA

1) BRACTWO RYCERZY CHORĄGWII TORUŃSKIEJ  - żywe lekcje historii

Bractwo  Rycerzy Chorągwi Toruńskiej rozpoczęło swą działalność jesienią 2008 roku. Ze względu, iż początki naszego miasta wiążą się z Zakonem Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie są bractwem krzyżackim.  Na czele Bractwa stoi komtur, któremu podlegają bracia i półbracia. Odtwarzają  lata 1350-1420, a czas który ich szczególnie interesuje określają  mianem okresu około grunwaldzkiego. Oferują: prezentację pokazów walk rycerskich na broń białą i drzewcową,  aranżowanie obozu rycerskiego, prowadzenie gier i zabaw plebejskich,  organizację żywych lekcji historii dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Więcej informacji na stronie internetowej Bractwa – aby przejść do strony kliknij tutaj.

2) VIRTUS SUN – montaż i sprzedaż pomp ciepła

Firma Virtus Sun Polska jest dystrybutorem, instalatorem i serwisantem nowoczesnych urządzeń grzewczych: pomp ciepła, kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, kotłów na węgiel i pellet, turbin wiatrowych. Wykonali setki różnych instalacji w województwie kujawsko-pomorskim jak i na terenie kraju. Zespół instalatorów to osoby z wieloletnim doświadczeniem. Posiadają także hurtownię instalacyjną - multi-eko.pl oraz są producentem asortymentu centralnego ogrzewania - enersun.pl. Aby przejść do strony firmy kliknij tutaj.

3) CAMARO MODA MĘSKA & SUKIENKI  - stylistyka mody męskiej i damskiej

Camaro oferuje szeroką gamę koszul męskich, marynarek, spodni, garniturów, a także wysublimowane dodatki, takie jak krawat, mucha, poszetka. Z konfekcji damskiej: okazjonalne, wieczorowe, studniówkowe, klasyczne sukienki. Pełna oferta dostępna na stronie firmy na Facebooku – aby przejść do strony kliknij tutaj.

4) GAMET – metalowe stelaże do samodzielnego montażu

30 lat temu zaczynali jako firma rodzinna. Dziś Gamet jest jednym z największych europejskich producentów akcesoriów dekoracyjnych dla przemysłu meblowego i budowlanego. Toruński Gamet jest producentem akcesoriów meblowych, w tym uchwytów, gałek, nóżek, wieszaków i akcesoriów budowlanych, a także dystrybutorem akcesoriów technicznych, jak prowadnice, szuflady i zawiasy. Kliknij tutaj, aby przejść do strony firmy.

5) FC TORUŃ  - ekstraklasowy klub futsalu

Klub futsalowy reprezentujący Toruń w rozgrywkach Ekstraklasy. Został on powołany w 2013 roku, po wycofaniu się z rozgrywek drużyny Marwitu Toruń. W sezonie 2014/2015 bez problemu wygrał I Ligę i awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W ostatnich dwóch sezonach, rok po roku zdobywał brązowe medale Mistrzostw Polski w futsalu. Toruńscy zawodnicy regularnie występują w reprezentacji Polski w futsalu. Aby przejść do strony internetowej klubu kliknij tutaj.      

6) SOCIALTIME - za komunikację marek w social media

Agencja specjalizująca się w obsłudze fanpage’y i realizacji efektywnych kampanii w social mediach. Bierze odpowiedzialność za prowadzenie komunikacji marek, produktów i usług w kanałach social media. Budujemy wizerunek biznesów w sieci – dowożąc sprzedaż. Ich pasją jest budowanie relacji między markami, a ludźmi – relacji natchnionych nowoczesną formą komunikacji. Więcej informacji o firmie na stronie internetowej SOCIALTIME – aby przejść do strony kliknij tutaj.

7) POLLYART - projektowanie serwisów internetowych

Szukasz solidnego wykonawcy dla swojej strony lub sklepu internetowego? Wybierz doświadczoną firmę, dysponującą ponad 10-letnim doświadczeniem w branży IT. Stworzą dla Ciebie stronę, którą Twoi Klienci pokochają.  Specjalnie dla Ciebie zadedykują  najlepsze rozwiązanie, zgodne z bieżącą, najnowszą technologią. Kliknij tutaj aby przejść do strony internetowej firmy.

8) DELFIA SYSTEM - projektowanie systemów alarmowych

W branży systemów zabezpieczeń są od kilkunastu lat. Są jednym z liderów w montażu systemów kontroli dostępu, p.poż, domofonów, sieci LAN, oraz innych systemów niskoprądowych. Zapewniają  24 h profesjonalny serwis, okresowe przeglądy i modernizacje zainstalowanych systemów. Ich systemy harmonijnie współgrają z domami i potrafią nie tylko go zabezpieczyć, mogą także sterować urządzeniami elektrycznymi takimi jak światło, ogrzewanie, nawadnianie. Poprzez odpowiednie moduły uzyskują możliwość dozorowania systemu alarmowego jak i podglądu obiektu z kamer praktycznie z każdego miejsca na świecie. Więcej informacji o firmie na stronie internetowej DELFIA SYSTEM, aby przejść do strony kliknij tutaj.

9) GALERIA KWIATÓW – kompozycje i dekoracje kwiatowe

Galeria Kwiatów istnieje od 2006 roku. Jest pracownią skierowaną do klientów z dużym poczuciem estetyki. Potrafią zadowolić najbardziej wyrafinowane gusta i zrealizować najbardziej oryginalne zlecenia. W  pracach starają  się podkreślić piękno kwiatów oraz oddać charakter danej uroczystości. Znajdziecie tam  kompozycje i bukiety kwiatowe na każdą okazję. Oferta obejmuje zarówno kwiaty cięte, doniczkowe oraz sztuczne jak również duży wybór osłon i donic ceramicznych. Zajmują się również profesjonalnym strojeniem sal weselnych i bankietowych, kościołów oraz samochodów. Aby przejść do strony internetowej firmy kliknij tutaj.

10) PASIEKA BOSKI NEKTAR – naturalny miód pszczeli

COVID -19 im nie straszny! Pszczoły nie miały kwarantanny! Intensywnie pracowały, żebyście mogli się cieszyć ... boskim nektarem. Toruńska Pasieka Boski Nektar zajmuje się pozyskiwaniem oraz sprzedażą naturalnego miodu pszczelego.  Od 2018 roku Wojciech Delimata zajmuje się pszczelarstwem nie tylko z wielkiej pasji i miłości do tych niesamowitych zwierząt, ale także zawodowo. Mobilizuje go to do ciągłego poszerzania horyzontów i codziennego pogłębiania swojej wiedzy o pszczelarstwie. Więcej informacji na stronie internetowej firmy na Facebooku – aby przejść do strony kliknij tutaj.

11) CELEBRIDE - autorskie suknie ślubna

To firma założona przez małżeństwo Joannę i Kamila Będkowskich, absolwentów Sztuk Pięknych UMK. Joanna jest projektantką i kieruje pracownią sukien a Kamil jest fotografem. Jako kreatywny duet biorą udział w pokazach mody, sesjach zdjęciowych, targach ślubnych i zajmują się organizacją wesel. W CELEBRIDE zmieniają Kopciuszka w Księżniczkę - to ich motto.  W salonie prezentują wyjątkowe marki, niedostępne nigdzie indziej w województwie. CELEBRIDE to również fotografia ślubna, która zapada w pamięci. Więcej informacji o firmie na stronie internetowej – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

12) INTERCENTRUM –   obsługa nieruchomości

INTERCENTRUM rozpoczęło działalność w 1994 roku. Podstawowy obszar działalności firmy to województwo kujawsko-pomorskie ze szczególnym zainteresowaniem Toruniem. Usługi świadczone w ramach działalności INTERCENTRUM: pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, administracja i zarządzania nieruchomościami, doradztwo (w zakresie rynku nieruchomości), świadectwa energetyczne, ocena wartości nieruchomości; pośrednictwo kredytowe, ubezpieczenia. Biuro współpracuje z prawnikami - adwokatami, rzeczoznawcami majątkowymi, geodetami. Aby przejść do strony kliknij tutaj.

13) PRZYJEMSKI PHOTO – usługi fotograficzne i wideofilmowanie

Ekipą z dużą dawką pozytywnego humoru, który potrafią przenieść także na inne osoby. Rzeczy niemożliwe robią od ręki, na cuda jednak trzeba trochę poczekać;) W fotografii ślubnej - w pierwszej kolejności stawiają na naturalność. Starają się uchwycić jak najwięcej najważniejszych momentów oraz emocji  Ich  mottem jest: "To nie aparat tworzy piękne fotografie, tylko osoba która za nim stoi". Więcej informacji o firmie na stronie internetowej – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

14) OK TOURS - usługi turystyczne

Pierwsze kolonie i obozy firma zaczęła organizować już w 1997 roku jako Almatur Toruń. Aktualnie w  ofercie znajdują się:  kolonie dla dzieci od 7 lat, tematyczne obozy krajowe dla nastolatków 11-18 lat,  obozy zagraniczne 13-19 lat. Proponują Klientom własne oferty a nie oferty innych organizatorów. OK Tours posiada wpis do rejestru organizatorów turystyki wydany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod numerem 226. Biuro jest członkiem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej, o jakości biura świadczy także otrzymanie certyfikatu „Rzetelna firma” przyznawanego przez Krajowy Rejestr Długów. Wszystkie organizowane przez OK TOURS kolonie i obozy zgłaszane są do Kuratorium Oświaty. Więcej informacji na stronie internetowej OK TOURS – aby przejść do strony kliknij tutaj.

15) ARS - remonty obiektów zabytkowych

ARS to kompleksowe remonty obiektów zabytkowych, tynki, sztukaterie, izolacje fundamentów, oczyszczanie elewacji. Posiadają specjalistyczny sprzęt do mycia wysokim ciśnieniem nie wymagający uzbrojenia terenu. Działalność prowadzą  na terenie całego kraju. Oferują oczyszczanie elewacji, dachów, oraz kostki brukowej, mycie chemiczne i parowe, a także piaskowanie. Zajmują się też konserwacja cegły wewnątrz i na zewnątrz. Aby przejść do strony internetowej firmy kliknij tutaj.

16) INWEST – profesjonalny serwis klimatyzacji

INWEST Realizacja Inwestycji to staranność, dokładność, rzetelność i terminowość. Zapewniają kompleksowy zakres usług - od projektu poprzez montaż kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Początek ich  działalności to 1992 rok. Stawiają  na sprawdzone i nowoczesne technologie. Współpracują z czołowymi producentami rozwiązań klimatyzacyjnych i chłodniczych. Oferują klimatyzację dla domu i firmy, wentylację, rekuperację i pompy ciepła. Więcej o ofercie firmy na stronie internetowej – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

17) ADIUTOR – świadczenie usług opiekuńczych

Od kilkunastu lat obecni na rynku pracy dla opiekunów osób starszych. Zespół Adiutora to profesjonalizm, elastyczność, indywidualne podejście oraz wrażliwość na potrzeby pracowników oraz klientów.  „Dla nas najważniejszy jest człowiek” - motto to sprawia, że pełni pasji oraz wiary w prezentowaną przez nich wizję świadczą usługi na najwyższym poziomie, stale szkoląc i podnosząc kwalifikacje pracowników. Kliknij tutaj, aby przejść do strony internetowej.

18) W TAN – naukę użytkowych form tanecznych

Taniec jest zabawą, rozmową, kontaktem. Jest przestrzenią spotkania i zaproszeniem. Taniec służy do wyrażania siebie i wywoływania uśmiechu. Przygodę z tańcem można rozpocząć zawsze. Na start przyda się nieco entuzjazmu i pierwszy krok w kierunku parkietu. Reszta to kwestia czasu (i uśmiechu, który najlepiej leczy podeptane paluszki). Ruszaj w tan! Więcej informacji o firmie na stronie internetowej – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

19) FOTO STUDIO WRZOSY – fotografia wnętrz

Andrzej Czechowicz od kilkunastu lat prowadzi profesjonalne studio fotograficzne w Toruniu. Zdjęcia to jego życiowa pasja. Wyznaje zasadę, że fotograf to ktoś znacznie więcej niż człowiek wykonujący zdjęcia. To człowiek z misją, który potrafi stworzyć specyficzną więź z klientem, a także dostrzec oraz uchwycić jego emocje. W kontakcie z klientami kieruje się budowaniem relacji i indywidualnym podejściem – nawet do najmniejszej sesji. Zamyka w kadrze ludzi i krajobrazy w wielu zakątkach globu, nie przestaje poszukiwać nowinek i jest na bieżąco z aktualnymi trendami w branży. Kliknij tutaj, aby przejść do strony.

20) PIERNIKOWE NIERUCHOMOŚCI -  pośrednictwo obrotu nieruchomościami

Biuro Nieruchomości zajmuje się szukaniem mieszkań, domów, lokali, działek dla klientów.  Pomaga sprzedać i wynająć nieruchomość. Piernikowe Nieruchomości to agencja oferująca obsługę prawną jak i doradztwo kredytowe. Kompleksowo zajmują się też zarządzaniem nieruchomościami. Przy każdej wybranej ofercie pomagają przejść przez poszczególne procedury. Więcej informacji na stronie internetowej firmy na Facebooku – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

21) BCC BIZNES – system otwierania drzwi Step 2 Door

Firma oferuje  system otwierania drzwi Step 2 Door. Wiecie, że klamki do drzwi to jedne z najbrudniejszych miejsc w każdym miejscu publicznym? Jak pokazują badania można na nich znaleźć wszelkiego rodzaju drobnoustroje, bakterie oraz WIRUSY. Aby zminimalizować ryzyko dalszego przekazywania m. in. COVID-19 oferują uchwyty do otwierania drzwi bez użycia rąk. Produkt pozwala bezdotykowo otwierać drzwi np. do publicznych toalet, sklepów, biur, restauracji itp. Znajduje zastosowanie m.in. na obiektach sportowych, w laboratoriach, w szpitalach, na polach campingowych, osiedlach mieszkaniowych. Kliknij tutaj, aby przejść do strony firmy.

22) GRUBA RYBA – bistro rybne

Gruba Ryba to interes rodzinny w pełnym tego słowa znaczeniu.  Począwszy od łowienia, przez wędzenie i przetwarzanie – są w tym biznesie od lat. Dla klientów oznacza to przede wszystkim: świeży i sprawdzony towar w atrakcyjnych cenach, gwarancję najwyższej jakości i coś czego nie można znaleźć w żadnym supermarkecie – wiedzę i doświadczenie. Więcej informacji na stronie internetowej bistro – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

23) Wine Wxpert - Coffe&Tea Depot – Akademia Wina

Firma posiada w ofercie nie tylko bogatą ofertę win, ale organizuje też szkolenia sommelierskie. Kurs z win to doskonała okazja nie tylko dla zawodowców, ale też i osób hobbystycznie rozwijających swoje pasje. CT Depot prowadzi usługi sommelierskie, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę dotyczącą znajomości win i ich dopasowania do podawanych potraw. Szkolenie z win pomoże Ci lepiej zrozumieć tajniki dobierania win do potraw, czy zasady profesjonalnej degustacji. Poznając różne gatunki win łatwiej będzie Ci podjąć decyzje, w które z nich zaopatrzyć się w sklepie. Więcej informacji na stronie internetowej – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

24) AVOCADO - pranie dywanów metoda „na wskroś”

Firma powstała w 2012r. Profesjonalne pranie dywanów i wykładzin odbywa się w sposób automatyczny poprzez ośmioetapowy proces.  Najpierw dywan jest mierzony i znakowany, następnie przechodzi tzw. trzepanie mechaniczne, potem ma miejsce pranie wstępne, kontynuacją jest pranie zasadnicze z obu stron dywanu, po nim następuje wirowanie, kolejnym etapem jest suszenie, siódmy etap to obróbka finalna, na koniec wykładzina lub dywan jest pakowana i oddawana klientowi. Wszystkie informacje na stronie: wyczyscdywan.pl Kliknij tutaj, aby przejść do strony.

25) LUX TAXI – biznesowe usługi transportowe

Toruńska firma LUX TAXI istnieje od 2007 roku. Postawiła sobie za cel świadczenie usług dla najbardziej wymagających klientów. Współpracuje z szeregiem japońskich firm zlokalizowanych w podtoruńskich Łysomicach. Ciągła dbałość o podwyższenie jakości usług powoduje, że zaufali im również toruńscy przedsiębiorcy oraz lekarze i prawnicy. Jako jedyna firma taksówkowa w Toruniu, LUX TAXI 196-88 dysponuje w 100% autami wyposażonymi w klimatyzacje oraz w niektórych autach możliwość płacenia kartami kredytowymi Visa, Mastercard, American Express itp.


Wszystkie firmy, które cechuje jakość i wysoka kultura biznesowa, a ich działalność jest związana z Toruniem, mogą ubiegać się o przyznanie znaku. Aby przystąpić do kolejnego naboru, należy wypełnić ankietę, która znajduje się na stronie www.madeintorun.pl - klikni tutaj, aby przejść do storny - i przesłać ją do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

fot. Sławomir Kowalski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
13657
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany