12. Toruń Curling Cup

fot. www.torun.pl
24 drużyny, prawie 100 zawodników. Od piątku do niedzieli curlerzy z całej Polski będą walczyć o zwycięstwo w turnieju Toruń Curling Cup 2019.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Impreza, zaplanowana od 11 do 13 października 2019 r. odbywa się w naszym mieście po raz dwunasty. Toruński turniej jest najstarszym turniejem curlingowym w Polsce. Kunszt i precyzję zawodników będzie można podziwiać na lodowisku Mentor Sport, przy ul. Szosa Chełmińska 177-181.

24 drużyny na tych zawodach to nowość, bo do tej pory toruński turniej był rozgrywany z udziałem 16 zespołów. Jednak zainteresowanie udziałem było w tym roku tak duże, że organizator, Toruński Klub Curlingowy, postanowił poszerzyć liczbę uczestników. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których zostaną rozegrane dwie kolejki. Następnie nastąpi faza double-knockout, w której pierwsza przegrana przesuwa zespół do niższej drabinki, a kolejna eliminuje z dalszej gry. Margines błędu będzie więc minimalny, a ewentualna porażka bez surowych konsekwencji będzie  możliwa jedynie w fazie grupowej.

Mecze będą rozgrywane w piątek, sobotę i niedzielę. Pierwsza kolejka każdego dnia turnieju  o godzinie 8.00. Kolejne mecze przez cały piątek i sobotę, a także w niedzielę do późnego popołudnia. Oficjalne rozpoczęcie zawodów zaplanowano na piątek 11 października, w samo południe.

Toruński Klub Curlingowy zaprasza serdecznie do kibicowania, wstęp na trybuny jest darmowy. Finałowe starcie rozpocznie się w niedzielę o 16:00.

Zwycięzca otrzyma puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, który objął tę imprezę honorowym patronatem. W tym roku przygotowane są także nagrody pieniężne, których pula wynosi 3 000 zł.


W turnieju zagrają także torunianie. TKC wystawił cztery drużyny klubowe.
Będą oczywiście obrońcy tytułu sprzed roku, czyli - Toruń Curling Team w składzie: Radosław Kowalski, Sebastian Lichy, Mateusz Kulik i skip Bartosz Jakubowski. Kolejny zespół TKC Mixtura w składzie: Aldona Sztyma, Jolanta Różańska, Małgorzata Litwin i skip Natalia Turek (w zeszłym roku "Mixtura z miodem" w składzie jak wyżej lecz wspomagana przez bełchatowianina Michała Zakrzewskiego zdobyła brązowy medal). Trzecią toruńską drużyną są Kamienne Pierniki w składzie: Mariusz Uzarowicz, Dariusz Kilan, Grzegorz Góral, Janusz Szatkowski i skip Tomasz Kulik. Są to zawodnicy w wieku 50+ przygotowujący się do listopadowych Mistrzostw Polski w tej kategorii. W toruńskim turnieju będą chcieli zająć najwyższe miejsce spośród drużyn tej grupy. Łatwo nie będzie, bo ich rywalami będą znacznie bardziej doświadczone zespoły: Team Hansa z Gdańska, Four Fifty z Bełchatowa i Old Curlers z Warszowic. Ci ostatni to aktualni Mistrzowie Polski 50+, wielokrotni reprezentanci kraju na MŚ, a w ich składzie gra także torunianin Paweł Piotrowicz. W turnieju wystąpi też drużyna TKC Jakiś Problem w składzie Daniela Finc, Jarosław Kamiński, Tomasz Hryniewicki, Michał Zaręba, Michał Gasewicz i skip Łukasz Szatkowski. W ubiegłym roku, w swoim debiucie zajęli 15 miejsce.

Wśród zamiejscowych faworytów do zwycięstwa na pewno jest krakowki KKC Mistral - zwycięzcy z 2016 roku, w dwóch następnych edycjach odpadali w ćwierćfinałach po porażkach z toruńskimi drużynami i z pewnością są żądni rewanżu. Również wspominani Old Curlers mają chrapkę na podium, gdyż byli już dwukrotnie na 4 miejscu (2016 i 2018). Na 4 miejscu w 2017 byli z kolei Ice Rockets z Gliwic, którzy rozpoczęli aktualny sezon od zwycięstwa w Mazury Curling Cup, prezentując wysoką formę. Nie zabraknie również srebrnych medalistów z ubiegłego roku, zespołu Panda Team z Gdańska.

Oprócz drużyn toruńskich w zawodach będą uczestniczyć drużyny w Warszawy, Krakowa, Gdańska, Sopotu, Poznania, Gliwic, Warszowic, Bełchatowa, Sztumu, w tym także nieoglądane jeszcze w naszym mieście. Ze stolicy przyjedzie także ekipa z Warszawskiego Klubu Sportowego Głuchych "WARS" ponieważ curling to doskonały sport integracyjny, w którym na poziomie turniejowym mogą się z sobą mierzyć zawodnicy w pełni sprawni i niepełnosprawni.


Dynamiczny rozwój turnieju to w dużej mierze zasługa dobrej współpracy Toruńskiego Klubu Curlingowego z Miastem Toruń - Europejskim Miastem Sportu 2019, które od wielu lat wspiera finansowo to wydarzenie. Imprezie patronuje również Polska Federacja Klubów Curlingowych.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany