Zamiast programu na kwiecień – #wirtualnagaleria, czyli Wozownia na czas izolacji

fot. nadesłane
Drodzy Państwo, w związku z realizacją zaleceń, mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa, Galeria Sztuki Wozownia – podobnie jak wszystkie instytucje kultury w kraju – zmuszona jest czasowo zamiesić działalność wystawienniczą i odwołać lub przełożyć wszystkie planowane wykłady, spotkania, warsztaty...
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Choć nie możemy udostępnić galerii “w realu”, chcemy zaprosić do utrzymywania z nami kontaktu w przestrzeni wirtualnej. Dlatego zamiast tradycyjnego programu wydarzeń na kwiecień, proponujemy garść informacji o naszych działaniach on-line planowanych na najbliższy czas.

Na naszej wozownia.pl funkcjonuje już specjalna zakładka #wirtualnagaleria, czyli Wozownia na czas izolacji, gdzie będziemy gromadzić treści, które – mamy nadzieje – pozwolą urozmaicić ten trudny dla nas wszystkich okres. Na wspomnianej stronie, jak i również w naszych mediach społecznościowych, będziemy udostępniać materiały wideo, audio, teksty itd., które nie tylko wprowadzą w problematykę aktualnych wystaw ("Stan nieważkości" Julii Curyło i "Systemy złożone. Manifest" Doroty Chilińskiej), ale również przybliżą historię galerii. Ruszamy właśnie bowiem z akcją #70latWozowni, związaną z przypadającym w tym roku jubileuszem. Dostępny jest już m.in. obszerny wywiad z Martą Smolińską, która wspomina swoje kuratorskie początki, kilkunastoletnią współpracę z galerią, najciekawsze zrealizowane w Wozowni projekty. Przez kolejne tygodnie pojawiać się będą kolejne jubileuszowe materiały, więc proszę trzymać rękę na pulsie!

W #wirtualnejgalerii nie zabraknie również inspiracji do twórczych działań z dziećmi. Chcemy też trochę powspominać. Materiały wideo dokumentujące najciekawsze wystawy z ostatnich lat – m.in. pokazy Ewy Kuryluk, Anki Leśniak, japońskiego plakacisty Kazumasy Nagai czy 11. Triennale Małych Form Malarskich – już czekają.

Na bieżąco będziemy aktualizować zawartość zakładki, więc proszę zaglądać do niej po kolejne nowości!

Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia i spokoju w tym trudnym czasie,
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany