Kwiecień bez Ikara

fot. www.torun.pl
Dziś, 30 marca 2020 r. ukazałby się 200. numer Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystycznego „Ikar”. Ponieważ jednak kultura, podobnie jak całe życie społeczne, musiała się zatrzymać, redakcja zrezygnowała z wydania pisma na kwiecień.
REKLAMA

Wydawany przez Urząd Miasta Torunia bezpłatny miesięcznik ukazuje się nieprzerwanie od września 2003 r. W kwietniu miał się pojawić okrągły, 200. numer pisma, zawierający nie tylko bieżące informacje, ale także sporo wspomnień. Ponieważ jednak nie tylko nie sposób przekazać wiarygodnej informacji o bieżącej działalności toruńskich placówek kultury, ale także, w związku z nakazem pozostawania w domu, czytelnicy nie mogliby odebrać pisma, wydawcy zdecydowali się zaniechać redagowania pisma na ten miesiąc. Czy 200. numer ukaże się w maju, czy dopiero w czerwcu, o tym redakcja zdecyduje w najbliższych tygodniach i będzie to zależne od sytuacji epidemiologicznej.

Mimo że instytucje kultury pozostają zamknięte, nie zrezygnowały z kontaktu ze swoimi odbiorcami. Poprzez serwisy społecznościowe: Facebook, Instagram i Twitter, a także kanał YouTube starają się umilić czas tym, którzy pozostają w domu. Oferują wirtualne wystawy, spektakle, koncerty, wykłady, warsztaty itp. Zachęcamy do śledzenia ich profili w internecie.

„ikar”, choć pismo się nie ukazuje, także stara się podawać bieżące informacje o propozycjach placówek. Temu służy na stronie torun.pl zakładka Koronawirus - #zostańwdomu. Informacje o ofercie zamieszczane są też na bieżąco na facebookowym fanpage’u Ikara oraz w kalendarzu wydarzeń 

Do 20 kwietnia przedłużony jest także termin nadsyłania tekstów na jubileuszowy konkurs „Ikara” pod hasłem „Gdyby wyrosły mi strzydła”. Szczegóły

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany