16 listopad 2022

Dotacje na ochronę zabytków - wnioski do 15 grudnia

fot. nadesłane
Prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane – ruszył nabór wniosków o dotacje na renowację zabytków w Kujawsko-Pomorskiem. Dokumenty można składać do 15 grudnia.
REKLAMA

Efekty naszego wieloletniego unikalnego w skali kraju programu ochrony zabytków widać w całym regionie. Początkowo zgłaszane projekty dotyczyły przede wszystkim pilnych remontów ratujących zabytkowe obiekty przed zniszczeniem. Dzięki ich realizacji możemy dalej współpracować z właścicielami i zarządcami zabytków nad zadaniami z zakresu renowacji wnętrz czy konserwacji cennego wyposażenia tych gmachów. Odrestaurowane zabytki to nasz wspólny sukces. Zachęcam do składania kolejnych wniosków! - zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa realizuje program ochrony zabytków od czternastu lat. W tym czasie na zadania związane z restauracją i remontami konserwatorskimi w zabytkowych obiektach przekazał blisko 145 mln zł. Wsparcie pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu województwa. Naszą aktywność w dziedzinie ochrony zabytków zauważyła Unia Europejska, która przyznała Kujawsko-Pomorskiemu prestiżowe wyróżnienie Europa Nostra. Zobacz Program ochrony zabytków: mamy się czym pochwalić

Wniosek wraz z podpisanymi załącznikami należy:
  • złożyć w punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Urzędu) na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
plac Teatralny 2, 87-100 Toruń
przesyłać na adres mailowy kn.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.

Wnioski i załączniki muszą być podpisane kwalifikowanym elektronicznym podpisem wnioskodawcy.

Załączniki dostępne na stronie bip.kujawsko-pomorskie.pl

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Biura Dziedzictwa Narodowego Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego:

W tym roku na renowację zabytkowych obiektów Kujaw i Pomorza trafiło rekordowe 17 mln złotych. Najwyższe przekazane wsparcie wyniosło 300 tysięcy złotych. Wśród wybranych do dofinansowania zadań są prace konserwatorskie i restauratorskie w kościołach, w tym w świątyniach w niewielkich miejscowościach, kompleksach pałacowo-dworskich, kamienicach i budynkach oraz zabytkowych gmachach instytucji wpisanych do rejestru zabytków.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
-0.9°C
wschód słońca: 07:47
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2022-12-10 10:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 13:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 16:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 18:00
miejsce
Młodzieżowy Dom Kultury, Toruń,...
wstęp biletowany