17 czerwiec 2021

50. urodziny audycji Polskiego Radia "Lato z radiem" - od poniedziałku

fot. PAP
21 czerwca wystartuje 50. edycja legendarnej audycji Programu 1 – Lata z radiem. Codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 9-12 na antenie Jedynki kolejne niezwykłe miejscowości na mapie Polski, a w piątki o godz. 20 koncerty największych polskich gwiazd – poinformowała Anna Górka z PR.
REKLAMA

Zapowiedziano również "konkursy dla wiernych słuchaczy oraz sporo niespodzianek z okazji wielkiego jubileuszu".

Specjalista z Agencji Promocji Polskiego Radia Anna Górka przypomniała, że "pierwsze Lato z radiem ruszyło 1 lipca 1971 r. i w niczym nie przypominało późniejszych wydań audycji". "Pierwotnie był to krótki magazyn informacyjny, a od 1973 r. rozpoczęto nadawanie programu na żywo. Z każdym kolejnym rokiem Lato z radiem stawało się coraz bardziej wyjątkową audycją, która łączyła pokolenia i pozwalała stworzyć ze słuchaczami niezwykłą atmosferę" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

Zapowiedziano, że z okazji 50. urodzin "Program 1 Polskiego Radia przygotował szereg atrakcji, które pozwolą wspólnie ze słuchaczami świętować tak wyjątkowy jubileusz".

"Już w poniedziałek 21 czerwca o godz. 9 na antenie zabrzmią pierwsze dźwięki audycji. Reporterzy odwiedzą najpiękniejsze miejsca na mapie Polski – od morza do Tatr. Codziennie, od poniedziałku do soboty będą pojawiać się w innym, niezwykłym miejscu" - napisano o audycji.

Zapowiedziano, że "nie zabraknie także wyjątkowych koncertów". "Premiery będą miały miejsce w każdy piątek o godz. 20, zarówno w wersji audio na antenie Programu 1 Polskiego Radia, jak i w mediach społecznościowych, na kanale YouTube oraz na stronie internetowej Polskiego Radia" - napisano.

"Trasy koncertowe Lata z radiem to od wielu lat stały element naszej audycji, nie mogło ich zatem zabraknąć podczas jubileuszowej odsłony. Tym razem zabieramy słuchaczy w miejsca, których niezwykły krajobraz podkreśli wyjątkową muzykę graną w plenerze. Wśród naszych gości znalazła się plejada wspaniałych gwiazd, które przez wiele lat wraz z Jedynką koncertowały w rozmaitych miejscach w Polsce. Będą zatem i wspomnienia i nowe przeboje. Będzie święto polskiej piosenki, ale i zagraniczny akcent w tegorocznych muzycznych podróżach" – powiedział redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy, cytowany w przesłanej informacji.

Jak zaznaczono, "50. urodziny Lata z radiem to doskonała okazja do podsumowania 5 dekad wspaniałej muzyki zarówno na scenie polskiej, jak i światowej". "Z tej okazji Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe. Pierwsze z nich to box 5 płyt CD z 93 piosenkami. Są to utwory polskie i zagraniczne, większość mód, trendów, stylów i gatunków muzycznych, które towarzyszyły słuchaczom audycji przez całe pięćdziesięciolecie oraz słynna +Polka dziadek+ – muzyczne hasło rozpoznawcze Lata z radiem – w odświeżonej przez Smolika wersji z 2018 r." - czytamy o jubileuszu audycji.

"Drugie wydanie to płyta winylowa w limitowanym nakładzie 1 tys. sztuk, którą otwiera +Polka dziadek+, tym razem w wersji tradycyjnej, oraz 10 wyjątkowych polskich piosenek takich artystów jak Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rosiewicz i Irena Santor oraz zespołów Vox, Papa Dance, Piersi, Happy End i Wały Jagiellońskie" - napisano.

Zaznaczono, że "z myślą o słuchaczach Jedynka Polskiego Radia przygotowała także konkursy oraz peleton rowerowy".

Więcej na temat wszystkich atrakcji jubileuszowego Lata z radiem dowiedzieć się będzie można już od 21 czerwca na antenie Programu 1. (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-30 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany