23 wrzesień 2022

Gotowanie z marszałkiem

Coroczne, wspólne gotowanie marszałka Piotra Całbeckiego ze znanymi kucharzami jest już nieodłącznym elementem kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. W tym roku gospodarz województwa spotkał się z cenionym kucharzem, restauratorem i osobowością telewizyjną Mateuszem Gesslerem w Pałacu Dąmbskich, gdzie wspólnie przygotowywali cannelloni z gęsiną oraz gęsie wątróbki z gruszką. Kulinarne wskazówki będą pomocne podczas przygotowywania rodzinnego obiadu na Święto Niepodległości.
REKLAMA
Przepisy na gęsinę: cannellonni z gęsiną oraz gęsie wątróbki z gruszką.

Spotkanie było także okazją do rozmów o tradycji spożywania gęsiny w naszym regionie. Wkrótce opublikujemy cały film z gotowania. Tymczasem marszałek Piotr Całbecki zaprasza do udziału w konkursach organizowanych przez lokalne i regionalne, gdzie można wygrać przekazane przez niego gęsie tuszki. W tym roku jest ich 2022.

Już niedługo ogłosimy konkursy na najlepszą relację z obiadu z daniem z gęsiny, a także konkurs plastyczny dla dzieci. W tym roku o nagrody finansowe zawalczyć będą mogły również koła gospodyń wiejskich w naszym regionie. Obchody Święta Niepodległości łączymy z rodzinnymi spotkaniami przy stole, na którym gości kujawsko-pomorska gęsina. Tegoroczny Festiwal Gęsiny odbędzie się w piątek i sobotę 11-12 listopada w podtoruńskim Przysieku. Będzie można zakupić tam regionalne produkty, żywność ekologiczną i rękodzieło. Pokazy kulinarne poprowadzą Mateusz Gessler, Grzegorz Łapanowski, Cristina Catese i Tomasz Purol. Towarzyszyć będą im degustacje, konkursy i muzyka na żywo.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
14.1°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 18:25
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Dwa Światy, Toruń, ul. Ducha Św....
wstęp biletowany