27 wrzesień 2020

Błaszczak: dziękuję wszystkim żołnierzom w oliwkowych beretach za pełną poświęcenia służbę

fot. PAP
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w niedzielę w Święto Wojsk Obrony Terytorialnej podziękował "wszystkim żołnierzom w oliwkowych beretach za pełną poświęcenia i niezbędną dla bezpieczeństwa Polski służbę".
REKLAMA

"Zawsze gotowi, zawsze blisko. Dziś swoje święto obchodzi najmłodszy rodzaj sił zbrojnych - terytorialsi. Dziękuję wszystkim żołnierzom w oliwkowych beretach za pełną poświęcenia i niezbędną dla bezpieczeństwa Polski służbę" - napisał Błaszczak na Twitterze.

MON przypomniał na Twitterze, że Mariusz Błaszczak w 2018 r. ustanowił 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej. "To szczególna data w historii Polski, jest symbolicznym początkiem organizowania ruchu oporu przeciwko okupantowi" - zaznaczono.

Resort obrony przy tej okazji podał, że te siły "znajdują się obecnie w jednym z najbardziej dynamicznych okresów tworzenia". "Prawie 4000 ochotników jest w fazie rekrutacji, a kolejny 1000 osób czeka na wystawienie kart powołań. Formacja liczy 26 tys. żołnierzy (w tym 22 tys. to żołnierze-ochotnicy)" - przypomniał resort.

Podczas obchodów święta minister Błaszczak wręczył dowódcy WOT pierwszą odznakę pamiątkową. "Odznaka jest znakiem dziedziczonej i kultywowanej tradycji żołnierzy AK. Powstała na bazie krzyża kawalerskiego" - podkreślił MON.(PAP)

tor/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-13 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany