Toruńskie Gwiazdy 2019

fot. www.torun.pl
11 sierpnia poznamy laureatów plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2019! To już XIV edycja tego wydarzenia. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 na Scenie Letniej na Wiśle w Toruniu. Zwycięzcy otrzymają statuetki Flisaka oraz nagrody pieniężne. Gwiazdą wieczoru będzie duet Rebeka, który wydał w tym roku płytę z popularnym singlem „Fale”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Specjalna kapituła, w której składzie znajdowali się muzycy, dotychczasowi laureaci, dziennikarze oraz animatorzy kultury, wskazała kandydatów do nagród w czterech kategoriach:

Toruńskie Gwiazdy 2019 – Nadzieja

    Diuna
    In The Van
    Sylwia Kwasiborska
    Kwiatki
    Lev Aaronov
    Nietrzask
    NOCTI
    Widoki

Toruńskie Gwiazdy 2019 – Dj

    Chmielix
    Mike G
    Pan Jaras
    Seli
    Stosunkowo Dobry

Toruńskie Gwiazdy 2019 – Płyta

    Eklektik – Eklektik
    Gribojedow – The Worst Off
    Jordan Reyne – Bardo
    Kobranocka – My i oni
    Lev Aaronov – Fobos
    Małpa – Blur
    Q YA VY – Q YA VY II
    Yanish – Dobrostan
    Indivi-Duo – Ławeczka

Toruńskie Gwiazdy 2019 – Wykonawca

    Fijałkowski Project
    Gribojedow
    Jordan Reyne
    Kobranocka
    Małpa
    Organek
    Q YA VY
    UNIATOWSKI
    Yanish

Zwycięzców poszczególnych kategorii wybrali słuchacze Radia GRA za pośrednictwem strony internetowej toruńskiej rozgłośni. Podczas niedzielnego koncertu pojawią się nominowani w tegorocznym plebiscycie. A będą to: panowie z zespołu Nietrzask, toruńskiej formacji powstałej w 2014 roku oraz Jordan Reyne – nowozelandzka artystka z mieszanką klimatów gotycko-celtycko-folkowych, która mieszka w Toruniu od kilku lat. Gwiazdą wieczoru będzie uznawany za jeden z najciekawszych polskich zespołów, łączących elektronikę z gitarowymi brzmieniami duet Rebeka. W trakcie koncertu nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród Prezydenta Miasta Torunia. Kto sięgnie po laury w 14. edycji Toruńskich Gwiazd? Tego dowiemy się już 11 sierpnia.

Tegoroczni artyści:

Rebeka

Rebeka to polski zespół muzyczny wykonujący electro pop, który został założony w 2008 roku w Poznaniu przez Iwonę Skwarek. Wkrótce dołączył do niego Bartosz Szczęsny – producent pochodzący z Torunia. Ich debiutancki krążek „Hellada” zdobył tytuł polskiej płyty roku w rankingu „Gazety Wyborczej”. Zespół koncertuje głównie w Polsce (w tym udział m.in. w festiwalach Heineken Open’er w Gdyni, Burn Selector w Krakowie i Free Form Festival w Warszawie), ale zdążył również odwiedzić kilka festiwali poza granicami kraju, we Francji i Niemczech.

Nietrzask

Zespół występuje w składzie: Andrzej Kilanowski (teksty, wokal, gitara), Mikołaj Niezgoda (gitara), Grzegorz Bojanowski (bas), Łukasz Trzaska (perkusja) oraz gościnnie Robert Przybyła (gitara elektryczna). Nietrzask zaczynał od mieszanki muzyki bluesowej, rockowej i folkowej. Ich debiutancki album „Piątek wieczór w średniej wielkości mieście” to nie tylko opowieści o emigracji zarobkowej, ale i miłosne historie rozgrywające się w zakamarkach znanych klubów oraz dyskotek. W 2019 roku Nietrzask zakwalifikował się do wąskiego grona zespołów, które pojawiły się na trasie Męskiego Grania.

Jordan Reyne
Artystka pochodząca z Nowej Zelandii zwiedziła wiele krajów, ale jak twierdzi to właśnie w Toruniu znalazła swoje miejsce na Ziemi. Jordan Reyne prezentuje mieszankę celtyckich wokali, industrialnych brzmień i mrocznych gotyckich opowieści. Nic więc dziwnego, że zaproszono ją do nagrania piosenki do kultowej gry komputerowej „Resident Evil”. Artystka ma na swoim koncie występy na festiwalach o międzynarodowej sławie: Glastonbury, The Big Day Out, Whitby Gothic Weekend, Wave Gothic Treffen, NAMM, City of Women, Frankfurt Music Messe i The New Zealand International Festival of the Arts..

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany