Dom Kopernika i przedszkole nr 18 nagrodzone!

fot. www.torun.pl / Muzeum Okręgowe w Toruniu
Zmodernizowany oddział Muzeum Okręgowego – Dom Mikołaja Kopernika oraz otwarta w ubiegłym roku placówka przy ul. Konrada Grasera 3 otrzymały nagrody w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2018”. Gala finałowa tegorocznej edycji plebiscytu odbyła się 5 września 2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.
REKLAMA

Dom Mikołaja Kopernika zdobył główną nagrodę w kategorii „Obiekty zabytkowe”. Przyznano ją za: "...niezwykłe wprowadzenie we wnętrza XV – wiecznych kamienic najnowszych technologii multimedialnych przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowego charakteru Domu Kopernika. Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienny pomysł wkomponowania szklanej klatki w szkielet średniowiecznej więźby dla umożliwienia podziwiania poddasza przez zwiedzających. Muzeum dostosowano dla osób niepełnosprawnych co nie jest łatwe w tego typu obiektach."

To niejedyny sukces Gminy Miasta Toruń jako inwestora w tegorocznej edycji konkursu. Nagrodę Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych otrzymało Przedszkole Miejskie nr 18.

Konkurs "Modernizacja Roku" organizowany jest od 21 lat. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany