Zielone przystanki

fot. www.torun.pl
Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
REKLAMA

Pomysł został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego Torunia. Projekt obejmuje zagospodarowanie zielenią przystanków w pięciu lokalizacjach na terenie miasta. W zielone oazy już wkrótce zamienią się przystanki autobusowe przy ul. Kościuszki 41, Grudziądzkiej 78A i 81 oraz Przy Kaszowniku (na wysokości lokalu nr 37). Zieloną rewolucję przejdzie także przystanek tramwajowy przy ul. Kościuszki położony przy budynku nr 41.

Zgodnie z koncepcją przy przystankach pojawią się wypełnione roślinnością donice wolnostojące. W zależności od lokalizacji przystanku znajdą się w nich sadzonki Lilaka pospolitego, Trzmieliny Fortunego, Czosnku olbrzymiego i Piórkówki japońskiej. Wyjątkiem jest przystanek autobusowy Przy Kaszowniku, gdzie w tylnym pasie zieleni proponowane są nasadzenia buków pospolitych. Dodatkowo do tylnych części wiat zostaną przymocowane kraty, które umożliwią montaż tzw. zielonej ściany, która powstanie dzięki zastosowaniu sadzonek bluszczu pospolitego.

Każdy przystanek będzie wyposażony w układ odprowadzania wody stworzony przez system rur i rynien przymocowanych do wiat, oraz koryto w formie donicy położone wzdłuż tylnych ścian.

Obecnie trwa poszukiwanie wykonawcy projektu. Prace powinny się zakończyć w drugiej połowie listopada 2020 r.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
16896
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany