Samolotem do stolicy

fot. www.torun.pl / Port Lotniczy Bydgoszcz SA
Od 27 października 2019 roku zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie lotnicze między Bydgoszczą a Warszawą. Tygodniowo LOT wykona 10 rejsów na tej trasie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Ta informacja została przekazana podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 5 września 2019 r. w Porcie Lotniczym Bydgoszcz SA. Wzięli w niej udział Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Andrzej Rakowicz oraz przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT.

– Gmina Miasta Toruń docenia sąsiedztwo Portu Lotniczego Bydgoszcz. Cieszymy się z planowanego uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego Bydgoszczy z Warszawą. Rozwój portu stwarza dla Torunia szereg nowych możliwości promowania miasta oraz nawiązywania kontaktów z potencjalnymi partnerami na całym świecie. Wspieramy bydgoski Port Lotniczy i deklarujemy dalsze wsparcie, mając nadzieję na kontynuację owocnej współpracy mówi Andrzej Rakowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Torunia.

Dzięki nowemu połączeniu mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego uzyskają możliwość podróży nie tylko do stolicy, ale także wielu destynacji europejskich i dalekodystansowych. Jak zapewnił Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA, powrót bezpośrednich połączeń lotniczych z Bydgoszczy do Warszawy stanowi realizację celu wpisanego w plan wieloletni lotniska. W ten sposób Bydgoszcz posiada połączenia z dwoma lotniskami hubowymi – z Frankfurtem i Warszawą.

Rejsy obsługiwać będzie samolot Bombardier Q400 zabierający na pokład 78 pasażerów. Ceny biletów zaczynają się już od 169 zł w dwie strony. Bilety są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży – m.in. na lot.com, za pośrednictwem LOT Contact Centre, LOT Travel, u agentów.

Loty realizowane będą dziesięć razy w tygodniu według rozkładu:

LO 3992 BZG-WAW, godz. 06:00-06:50 - poniedziałek, środa, czwartek, piątek, sobota
LO 3991 WAW-BZG, godz. 23:00-23:50 - wtorek, środa, czwartek, piątek, niedziela             
oraz
LO 3994 BZG-WAW, godz. 15:10-16:00 - poniedziałek-piątek
LO 3993 WAW-BZG, godz. 13:40-14:30 - poniedziałek-piątek                

– Rozkład został skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić szybką i komfortową podróż zarówno dla osób lecących biznesowo i turystycznie do Warszawy, jak i dla tych, którzy chcą polecieć dalej. Zróżnicowane godziny lotów zapewniają możliwość dogodnej przesiadki na Lotnisku Chopina, na rejsy do Ameryki Północnej, Azji, Europy Zachodniej i Środkowej oraz do portów krajowych – mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Specjalnym gościem konferencji prasowej była Aurelia Liwińska, mieszkanka Torunia, która w tym roku skończyła 102 lata. Otrzymała od PLB bilety na przelot do Warszawy i z powrotem dla siebie i osób towarzyszących, które będzie mogła wykorzystać w wybranym przez siebie terminie.

Fot. Port Lotniczy Bydgoszcz SA

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany