Rondo na Płaskiej

fot. www.torun.pl
Trwa II etap przebudowy ulicy Płaskiej. Na jej skrzyżowaniu z ulicą Twardą powstaje rondo. Inwestycja potrwa do maja 2020 roku.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Przebudowa ulicy Płaskiej została podzielona na etapy. W 2016 roku przebudowany został odcinek od wjazdu do Energotermu do skrzyżowania z ul. Twardą. Jezdnia z trylinki ustąpiła miejsca nawierzchni z mieszanki asfaltowej. W ramach inwestycji wykonano nowy chodnik i zjazdy do posesji. Została też wykonana kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Z uwagi na planowaną rozbudowę układu drogowego Płaska - Równinna - Morwowa, na odcinku od ul. Równinnej do wjazdu do firmy Energoterm wykonano nakładkę bitumiczną, aby poprawić warunki do jazdy i odprowadzania wód deszczowych.

II etap prac, który jest w trakcie realizacji, obejmuje odcinek o długości 980 metrów od ul. Twardej do ul. Szymańskiego. Na całym odcinku wykonana będzie jezdnia bitumiczna. Dla pieszych powstaje chodnik z kostki betonowej. W ramach inwestycji zostanie zamontowane oświetlenie i wybudowana kanalizacja deszczowa, sanitarna i teletechniczna. Obecnie na skrzyżowaniu Płaskiej i Twardej budowane jest rondo. 

Na czas prowadzonych prac ulica Płaska odcinkami jest wyłączana z ruchu. Objazd został wytyczony ulicami: Równinna, Skłodowska-Curie i Szymańskiego.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany