Grudziądzka z turbiną

fot. www.torun.pl
Rozbudowa ulicy Grudziądzkiej w Toruniu zbliża się ku końcowi. Roboty są realizowane od ul. Polnej w kierunku północnym, na odcinku o  długości około 400 m. To bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia kierowców, dwa skrzyżowania zostały przebudowane w rondo turbinowe. Usprawni to ruch i poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
875
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Obecnie kierowcy jadący ul. Grudziądzką w kierunku Gdańska i z powrotem poruszają się przebudowaną jezdnią wschodnią. Z kolei front robót został przeniesiony na jezdnię zachodnią. Została tu już ułożona warstwa wiążąca, do zakończenia brakuje ostatniej warstwy tzw. ścieralnej. W tym tygodniu wykonana zostanie również nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego. Powstanie on po stronie wschodniej, a więc przy obecnie przebudowywanej jezdni. W ramach inwestycji zostaną połączone ciągi rowerowe ulic Grudziądzkiej i Fortecznej.    

To nie koniec zmian. Przebudowane zostało skrzyżowanie „nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej. Do niedawna były to dwa skrzyżowania, które zostały zastąpione jednym rondem turbinowym.

Umowny termin zakończenia zadania to wrzesień 2020 roku, a jego koszt wynosi niecałe 7 milionów złotych.

Przypomnijmy, że pierwsze rondo turbinowe powstało na placu Chrapka. Potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego takiego skrzyżowania nie przecinają się - kierowca musi więc dokonać wyboru odpowiedniego pasa ruchu przed wjazdem na rondo. Jest to szczególnie ważne, ponieważ podczas jazdy na samym rondzie nie ma możliwości zmiany pasa z zewnętrznego na wewnętrzny i odwrotnie. Uniemożliwiają to zamontowane separatory. Pojazdy poruszające się po rondzie turbinowym są bezkolizyjnie kierowane do odpowiedniego wylotu.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
875
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany