Ciężki sprzęt na Wałach

fot. www.torun.pl / Wojtek Szabelski
8 maja 2019 r., ruszyły prace drogowo-torowe w rejonie pl. Rapackiego. Na budowę wjechał ciężki sprzęt. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Autobusy już dziś jeżdżą inaczej. Ruch tramwajowy zostanie wstrzymany w czwartej 9 maja ok. godz. 4.30.
REKLAMA

O godz. 9.00, po porannym szczycie komunikacyjnym, zamknięto dla ruchu samochodowego Wały gen. Sikorskiego (na odcinku od pl. Teatralnego do al. św. Jana Pawła II) i ul. Chopina (na odcinku od skrzyżowania z al. 500-lecia Torunia do al. św. Jana Pawła II). Dla pojazdów wyznaczono objazdy.

- Na plac budowy wjechał ciężki sprzęt. Dziś zaczynamy roboty rozbiórkowe nawierzchni bitumicznej. Dzięki wydajnej frezarce zdejmiemy ok. 4 tys. m2 asfaltu. Obecnie pracuje ona na Wałach gen. Sikorskiego. Następnie zacznie rozbiórkę nawierzchni na Chopinamówi kierownik budowy z firmy Balzola, Wojciech Kulpiński. - Jutro, 9 maja, rozpocznie się rozbiórka torowiska i podbudowy jezdni pod nawierzchnią bitumiczną.

Z powodu prac zmieniła się organizacja ruchu drogowego. Na Wałach gen. Sikorskiego, na odcinku od pl. Artylerii Polskiej do pl. Teatralnego, ruch odbywa się po południowej jezdni (przejazd jest możliwy tylko dla pojazdów transportu zbiorowego, TAXI i służb miejskich). Zalecany jest objazd ze wschodu na most Piłsudskiego ulicami: z Warszawskiej w Dobrzyńską i dalej do ronda Pokoju Toruńskiego, ulicą Przy Kaszowniku przez pl. Chrapka, dalej ulicami: Przy Kaszowniku, Odrodzenia, Czerwona Droga do pl. Niepodległości, al. św. Jana Pawła II na most im. J. Piłsudskiego.

Ul. Chopina na odcinku od al. 500-lecia Torunia do al. św. Jana Pawła II można jechać tylko i wyłącznie na most drogowy im. J. Piłsudskiego. Nie ma możliwości lewoskrętu w al. św. Jana Pawła II. Ruch na tym odcinku odbywa się po istniejącej jezdni. Następnie, po usunięciu kolizji z sieciami podziemnymi ruch kołowy zostanie przełożony na specjalnie przygotowane do tego celu  torowisko. Ulicą Chopina od ul. Bydgoskiej można dojechać tylko do ul. Fredry. Przejazd przez skrzyżowanie ul. Chopina i al. 500-lecia Torunia dla tej relacji jest niemożliwy, obowiązuje objazd ul. Bydgoską, al. 500-lecia Torunia i dalej w prawo w ul. Chopina.

Od 8 maja od godz. 9.00 z powodu zmian w organizacji ruchu inaczej kursują autobusy, a od 9 maja br. od godz. 4.30 ruch tramwajowy w ul. Bydgoskiej na odcinku od ul. Sienkiewicza do al. Solidarności zostanie wstrzymany.

Autobusy:

Dla linii autobusowych jadących w kierunku mostu im. J. Piłsudskiego wyznaczono objazd.

Autobusy linii nr 10,12,14,20,22,27,32 omijająć al. Solidarności i jadą objazdem ul. Czerwona Droga i al. Jana Pawła II.

Autobusy zatrzymują się na przystanku „Odrodzenia” przy Cinema City.

Linie nocne nr 01 i 03 zatrzymują się przy CKK Jordanki.

Tramwaje:

Od 9 maja br. na odcinku ul. Odrodzenia – ul. Reja zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa linii nr 53, z częstotliwością kursowania co 15 - 20 min.

Trasa linii będzie przebiegać następująco: ul. Odrodzenia – ul. Czerwona Droga – ul. Mickiewicza – ul. Sienkiewicza – ul. Broniewskiego – ul. Reja – ul. Bydgoska – pl. Rapackiego – al. Solidarności – ul. Odrodzenia.

Nie będą kursowały tramwaje linii nr 3 i 4.

Zmieni się trasa przejazdu linii nr 5 – objazd przez al. Solidarności i ul. Kraszewskiego zamiast ul. Bydgoską, a z pętli Motoarena przez ul. Reja – ul. Bydgoską – ul. Sienkiewicza.

Tramwaje nocne linii 3N pojadą objazdem przez ul. Uniwersytecką – Wały gen. Sikorskiego – al. Solidarności - ul. Kraszewskiego – ul. Bema. Trasa będzie skrócona do pętli Wschodnia.

Zwiększy się częstotliwości kursów linii nr 2 - z 10 min. do 8 min.

Linie nr 1 i 2 na odcinku wspólnym będą kursowały przemiennie (co 4 min.).

Nastąpi korekta w odjazdach linii tramwajowej nr 1 i 5.

Wszelkie informacje odnośnie zmian w ruchu i komunikacji oraz o komunikacji zastępczej na stronie: https://mzk-torun.pl/40-aktualnosci/984-start-8-maja

 fot. Wojtek Szabelski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-24 15:00
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany