31 maj 2021

Strzeleckie mistrzostwa WOT

fot. nadesłane
W dniach od 20 do 23.05.2021 r. w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej odbyły się Mistrzostwa WOT w strzelaniu sportowym z karabinka i  pistoletu wojskowego. Organizatorem zawodów było Dowództwo WOT.
REKLAMA
„Konkurencja na zawodach jest duża, a rywalizacja bardzo zacięta. Organizacja i  zabezpieczenie logistyczne zawodów jest na wysokim poziomie. Nasza drużyna ostatnie dwa tygodnie poświęciła na ciągłe treningi, a więc mamy nadzieję na zajęcie dobrego miejsca” - powiedział ppor. Krzysztof Hanczka, 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej.

Reprezentacje brygad WOT przez trzy dni toczyły zaciętą rywalizację prowadząc strzelania na dystansie 100 metrów z karabinków MSBS GROT oraz dystansie 25 metrów z pistoletów wojskowych. Do Torunia przyjechało 112 zawodników z 15 Brygad Wojsk Obrony Terytorialnej i jednej reprezentacji DWOT/CSWOT.

„Są to kolejne zawody strzeleckie organizowane w CSWOT. Przybyli zawodnicy reprezentują bardzo wysoki poziom. Misją naszej formacji jest utrzymanie ciągłej gotowość do  obrony i wspierania lokalnych społeczności. Organizacja zawodów pozwala nam na weryfikacje umiejętności strzeleckich żołnierzy.” – powiedział Komendant Centrum Szkolenia WOT płk Krzysztof Leszczyński.
„Są to już moje kolejne zawody strzeleckie w jakich uczestniczę. Z uwagi na silny wiatr, warunki są bardzo ciężkie, natomiast wyniki w miarę zadowalające. Największym atutem zawodów jest atmosfera jaką tworzą ich uczestnicy. Możemy tu spotkać się, wymienić swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami” – dodał ppor. Grzegorz Waszczuk, 14 Brygada Obrony Terytorialnej

W wyniku zaciętej rywalizacji, klasyfikacja zwycięzców zawodów przedstawia się następująco:

I. Strzelanie indywidualne z karabinka MSBS GROT
1. 14.ZBOT
2. 8.K-PBOT
3. 13.ŚBOT

II. Strzelanie indywidualne z pistoletu wojskowego
1. 1.PBOT
2. 14.ZBOT
3. 2.LBOT.

III. Strzelanie drużynowe z pistoletu wojskowego
1. 2.LBOT
2. 1.PBOT
3. 3.PBOT

 Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany