20 wrzesień 2022

O funduszach europejskich w mediach – przypominam - czekamy na prace konkursowe

zdjęcie: O funduszach europejskich w mediach – przypominam - czekamy na prace konkursowe / pixabay/2779821
Jak środki unijne zmieniają nasz region? Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego na inwestycje, a może na działania społeczne? Jak zmieniły się kujawsko-pomorskie miasta i wsie? Do 15 października czekamy na materiały dziennikarskie, a wybierać można spośród blisko trzech tysięcy projektów, których realizacja, w naszym regionie, jest możliwa dzięki unijnemu wsparciu.
REKLAMA
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu adresowanego do przedstawicieli prasy, radia, telewizji oraz mediów internetowych. Na materiały promujące fundusze europejskie czekamy do 15 października. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe.

Dziennikarzy nagrodzimy w trzech kategoriach:
  • prasa/internet
  • radio
  • telewizja/telewizja internetowa.

W każdej kategorii przyznamy po trzy nagrody:
  • I nagroda – 5 tysięcy złotych
  • II nagroda – 3 tysiące złotych
  • III nagroda – 2 tysiące złotych.

Zgłoszone do konkursu materiały, wyemitowane lub opublikowane między 15 października 2021 roku a 14 października 2022 roku, mogą dotyczyć wyłącznie inwestycji, działań i projektów realizowanych ze wsparciem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Komisja konkursowa oceni m.in. jakość merytoryczną nadesłanych prac, sposób prezentacji tematu oraz poziom warsztatu dziennikarskiego. Informacje o projektach można znaleźć w wyszukiwarce dotacji na mojregion.eu.

Prace wraz z podpisanymi formularzami należy przesyłać na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Biuro Prasowe Gabinetu Marszałka
plac Teatralny 2, 87-100 Toruń
z dopiskiem: Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego.

Środki unijne zmieniają region

W Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2007-2013 Kujawsko-Pomorskie miało do dyspozycji około 1 miliard euro, czyli ponad 4 miliardy złotych. Środki te pozwoliły na dofinansowanie blisko 2,3 tys. projektów o łącznej wartości ponad 8 miliardów złotych. Najwięcej środków wykorzystano na drogi i inne przedsięwzięcia związane z rozwojem infrastruktury transportowej - na ten cel województwo wydało ponad jedną czwartą pieniędzy z programu. Niewiele mniej zainwestowano w rozwój przedsiębiorczości i działalność badawczo-rozwojową.

W obecnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 podpisaliśmy ponad 3,2 tysiąca umów, a realizatorzy projektów otrzymali dofinansowanie w wysokości blisko 8,2 miliarda złotych. Pieniądze trafiają między innymi na inwestycje infrastrukturalne, wspieranie przedsiębiorczości oraz przedsięwzięcia społeczne, których celem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom różnych grup mieszkańców.

Chodzi między innymi o organizację wsparcia dla seniorów, pomoc w aktywizacji i znalezieniu zatrudnienia osobom zagrożonym wykluczeniem, liczne projekty edukacyjne, stypendia dla zdolnej młodzieży i tworzenie nowych miejsc w przedszkolach. Ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego finansowany jest wart 910 milionów złotych nasz pakiet antykryzysowy, czyli samorządowy wojewódzki program przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
14.2°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 18:25
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Dwa Światy, Toruń, ul. Ducha Św....
wstęp biletowany