Forum Ekonomiczne szlakiem św. Jakuba

fot. www.torun.pl
I Forum Ekonomicznemu "Camino Polaco" zbliża się wielkimi krokami. Już 18 października 2019 r. w Centrum Dialogu przy Placu Frelichowskiego 1 w Toruniu, spotkają się wszyscy zainteresowani fenomenem szlakiem św. Jakuba w Polsce i Europie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Szlak św. Jakuba, prowadzący do Santiago de Compostela w Hiszpanii, to najstarszy szlak pielgrzymkowy. W 1993 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego trasa wiedzie między innymi przez Toruń i województwo kujawsko-pomorskie.

Organizatorem I Forum Ekonomicznego "Camino Polaco" jest Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zakłada ono stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami reprezentującymi zarówno środowisko akademickie, jak i praktykę życia gospodarczego. Na spotkaniu zostanie przedstawiony fenomen Szlaku Św. Jakuba i jego wpływ na wzrastającą popularność wśród pielgrzymów i turystów. W ramach forum zostanie przeanalizowany model ekonomiczno-biznesowy Camino w Hiszpanii. Firma Instytut Badań Rynkowych i Społecznych Tric zaprezentuje wyniki przeprowadzonego badania nt. ruchu turystyczno-pielgrzymkowego na szlaku Camino Polaco. Omówione zostaną także sposoby na ożywienie lokalnych społeczności i biznesu związanego ze szlakiem. W programie również targi produktów turystycznych i wspólne ustanowienie znaku Camino Friendly.

Forum skierowane jest do przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców, osób reprezentujących organizacje turystyczne, ośrodków kultury i sztuki oraz przedstawicieli organizacji współtworzących Parlament Jakubowy. Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania istniejących już produktów potencjalnym klientom - miłośnikom pielgrzymowania.

Partnerami wydarzenia są: Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego, Ośrodek Chopinowski w Szafarni oraz Kujawsko - Pomorska Organizacja Turystyczna.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązując jednak zapisy (do 5 października).

Rejestracja odbywa się mailowo: forumekonomicznecamino@gmail.com lub telefonicznie: 609 876 766.

Więcej informacji na: http://caminopolaco.pl/?p=904

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany