Weekend za pół ceny w Młynie Wiedzy

fot. www.torun.pl
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy po raz kolejny przystąpiło do akcji „Polska – zobacz więcej. Weekend za pół ceny”. Tym razem centrum nauki zaprasza do odwiedzenia Centrum Innowacyjnej Edukacji i zwiedzenia wystawy „Ścieżki dorastania” za 5 złotych. 
REKLAMA
Największe centrum nauki w regionie po raz kolejny włącza się w tę ogólnopolską inicjatywę.

- Akcja organizowana przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Rozwoju ma na celu zaprezentowanie wyjątkowych obiektów w naszym kraju. Jednym z nich - bez wątpienia - jest Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz wystawa o dojrzewaniu człowieka - "Ścieżki dorastania". To jedyna w Polsce ekspozycja, która porusza temat dojrzewania, uwzględniając rozwój emocjonalny, społeczno-kulturalny czy seksualny - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Dzięki udziałowi Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w akcji "Polska - zobacz więcej. Weekend za pół ceny" w dniach 21-22 marca będzie można zwiedzić ekspozycję za 5 złotych. Bilety można już nabyć w kasach Centrum Innowacyjnej Edukacji i Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w systemie sprzedaży online. Zwiedzanie każdego dnia będzie odbywało się w turach: godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00.

Wystawa „Ścieżki dorastania” 

Na najnowszą wystawę (udostępnioną 6 grudnia 2019 roku) składa się 31 interaktywnych stanowisk. Ekspozycja została podzielona na trzy ścieżki tematyczne: społeczno-kulturową, emocji i dojrzewania. Jest dedykowana dla odbiorcy od 13. roku życia.

Pierwsza ze ścieżek wprowadza odbiorcę w kontekst zagadnień związanych z procesem enkulturacji, czyli ogólnie mówiąc społeczno-kulturowego dorastania jednostki. Dorastanie jest pokazane jako proces samouświadomienia poprzez zrozumienie społecznych wzorców zachowań związanych m.in. z płcią kulturową, zrozumieniem roli jaką ma budowanie poczucia własnej wartości i wyjątkowości, a także poszukiwaniem sposobów wyrażenia własnej osobowości poprzez twórczość i doświadczenie sztuki. Ścieżka społeczno-kulturowa pozwala poznać obrazy dorastania, znaczenie grup pierwotnych i wtórnych, wyjątkowość każdej jednostki, sposoby komunikacji w świecie ludzi, zwierząt i roślin czy pokonać stereotypy. Dostępne są również stanowiska poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z sieci Internet i śladowi cyfrowemu, subkulturom, festiwalowi muzycznemu (można przenieść się na PolandRock Festival i zobaczyć go w 360 stopniach), stylom w modzie w ostatnim stuleciu, tabu kulturowemu oraz modyfikacjom ciała człowieka. Dzięki interaktywnemu stanowisku można zostać mistrzem tańca nowoczesnego.

Na ścieżce emocji można zapoznać się z podstawowymi emocjami, zajrzeć do „kapsuł emocji” i poszerzyć wiedzę na temat danej emocji, spróbować sił w rozpoznawaniu emocji, dowiedzieć się czym jest empatia, jaką pełni rolę i jakie są jej fizjologiczne podstawy. Przy pomocy interaktywnej tablicy można wyrazić emocję poprzez stworzenie emotikona czy wykonanie przypinki. W kabinie śmiechu można „wejść” w dobry nastrój, w kabinie strachu przejść nad wijącymi się wężami, a w kabinie adrenaliny odbyć emocjonującą przejażdżkę rollercoasterem. Sporo zabawy i śmiechu czeka na stanowisku sumo. Na ringu, w specjalnie przygotowanych strojach, można stoczyć „bitwę emocji”, a dodatkowo ją skomentować.

Stanowiska na ścieżce dojrzewania dotyczą m.in. rytuałów przejścia w różnych kulturach, zmian fizjologicznych w dorastających organizmie, zmian hormonalnych i ich wpływowi na organizm, pryszczy, prawidłowej i zdrowej diety dla dorastającego organizmu. Dzięki specjalnym goglom można doświadczyć jak zachowuje się organizm po nadmiernym spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Zwiedzający mogą zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi ciąży oraz poczuć się jak kobieta w ciąży, zakładając model brzucha ciążowego. Na stanowisku „dziecko” jest dostępny przewijak, na którym można nauczyć się prawidłowo przewijać dziecko. Dzięki specjalnej aplikacji można poznać odpowiedzi na pytania związane z fizjologią procesu rozmnażania człowieka.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany