Święto Kolegium Jagiellońskiego 2019

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
10 sierpnia 2019 roku, w rocznicę nadania praw miejskich Nowemu Miastu Toruń, swoje święto obchodziło Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa. Sobotnia uroczystość była okazją do przypomnienia historii uczelni, wymienienia jej ostatnich osiągnięć czy wyróżnienia wybitnych profesorów. Swoje dyplomy odebrali też świeżo upieczeni absolwenci.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
694
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Według rankingu miesięcznika „Perspektywy” Kolegium Jagiellońskie jest najlepszą niepubliczną uczelnią w Toruniu. Świetnie wypada również w skali krajowej, zajmując wysokie piętnaste miejsce. Choć funkcjonuje raptem od 2003 roku, poszczycić się może niebagatelnym wkładem w rozwój toruńskiej oświaty, wpisując się w ponad 700-letnią historię tutejszego szkolnictwa.

- Drodzy studenci, dzisiaj dla was najszczęśliwszy moment zakończenia studiów i odebrania dyplomów - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Oby każdy ośrodek nauki i kształcenia rozwijał się tak jak Kolegium Jagiellońskie, które działa dopiero piętnaście lat, a zajmuje już piętnaste miejsce wśród trzystu niepublicznych uczelni w Polsce. Trzeba mieć dynamiczne umiejętności rozwoju, aby tak szybko dojść do takiego sukcesu. Życzę Kolegium Jagiellońskiemu, aby nigdy nie spuszczało z tonu i w tak dynamiczny, efektowny i sukcesywny sposób promowało miasto Toruń.


Kolegium Jagiellońskie kontynuuje tradycje powstałej w XIV wieku Szkoły Nowomiejskiej, której siedziba od początku XVII wieku znajdowała się nigdzie indziej, jak w Nowym Mieście przy ulicy Prostej. Toruńska Szkoła Wyższa odwołuje się również do tradycji toruńskiego Kolegium Jezuickiego, które było jedną z najbardziej elitarnych szkół dawnej Rzeczpospolitej.

Obecnie Kolegium Jagiellońskie prowadzi zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie w obszarze administracyjno-ekonomicznym, pedagogicznym i bezpieczeństwa narodowego. Uczelnia w ofercie ma także studia podyplomowe. Tam spotkamy takie kierunki jak doradztwo i pośrednictwo zawodowe, wczesne nauczanie języka angielskiego, organizacja i zarządzanie oświatą zarządzanie bezpieczeństwem państwa czy administracja publiczna. Ciekawym urozmaiceniem jest również nauka języka chińskiego czy pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, która wykładana jest za darmo.

- Rozpoczęty przed kilkoma laty proces podnoszenia jakości kształcenia w naszej uczelni w świetle obiektywnych kryteriów jest potwierdzany i weryfikowany. Kolejny rok z rzędu sto procent naszych absolwentów ma zatrudnienie - powiedział rektor Kolegium Jagiellońskiego prof. Grzegorz Górski. - Jesteśmy dumni, że mury naszej uczelni opuszcza dziś grupa blisko dwustu absolwentów, w ten sposób powstaje grupa czterech tysięcy absolwentów ogółem. Zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym jest to potencjał, który znacząco wpływa na nasz region i nasze miasto.


Do coraz liczniejszego grona absolwentów Kolegium Jagiellońskiego oficjalnie dołączyli dziś kolejni uczeni, którzy w wypełnionej po brzegi auli odebrali dyplomy.

Fot. Adam Zakrzewski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
694
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany