Prezydent nagrodził zdolnych uczniów

fot. www.torun.pl / Wojtek Szabelski
26 uzdolnionych uczniów i uczennic uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych lub podstawowych zostało wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Miasta Torunia. 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nagrody wręczył i pogratulował wychowankom prezydent Michał Zaleski.
REKLAMA

- Bardzo serdecznie gratuluję sukcesów absolwentom szkół toruńskich. Jestem dumny, że 26 osób może być laureatami tej prestiżowej nagrody - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Pamiętajcie jednak o tym, aby spełniać swoje marzenia i plany. Podążajcie drogą ich realizacji, a satysfakcja i sukcesy będą nierozłącznie z nimi związane.

Nagrodzeni uczniowie uczęszczają do różnych szkół toruńskich. Inaczej niż w latach minionych, nagrodę przyznano bez względu na ich miejsce zamieszkania. W grupie laureatów znaleźli się uczniowie:
•    Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie - 14 osób,
•    IV Liceum Ogólnokształcącego -  5 osób,
•    V Liceum Ogólnokształcącego -  3 osób,
•    X Liceum Ogólnokształcącego - 2 osoby,
•    Zespołu Szkół Muzycznych - 1 osoba,
•    Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska - 1 osoba.

Laureaci nagrody Prezydenta Miasta Torunia

W imieniu absolwentów wypowiedział się Jakub Kompanowski, były uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu: - Mówi się nam, że aby dokonywać odkryć, zrozumieć świat i go zmieniać, nie należy patrzeć pod nogi, tylko w gwiazdy. To zdecydowanie metafora. Niemniej my mieliśmy przywilej patrzenia w gwiazdy w Toruniu, w tym samym miejscu, gdzie ponad 500 lat temu robił to chłopiec, który gdy dorósł, dokonał odkryć, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnej nauki.

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia ma być czynnikiem motywującym do dalszych sukcesów naukowych. Przyznawana jest w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 2000 zł. Aby ją otrzymać, uczniowie musieli spełnić określone warunki: odnieść znaczący sukces z zakresu kształcenia ogólnego, uzyskać na świadectwie ukończenia szkoły co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania oraz ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,00.

Tekst: Natalia Przytarska

Fot. Wojtek Szabelski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany