Debata o wychowaniu

fot. www.torun.pl / Wojtek Szabelski
Debata „O wychowaniu przy toruńskim okrągłym stole” z udziałem przedstawicieli MEN, samorządu, kuratorium, środowiska naukowego, szkół i jednostek edukacyjnych oraz rodziców odbyła się 23 lipca 2019 r. w Dworze Artusa.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
694
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Pomysłodawczynią spotkania była posłanka, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Iwona Michałek, a współorganizatorami Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Maria Mazurkiewicz - konferencja prasowa z udziałem tych osób poprzedziła debatę. Kostferencja stanowiła wprowadzenie do dalszych rozmów, określając cel spotkania, jak i tematy, które miały zostac poruszone.

- Cieszę, że dzisiejszym toruńskim spotkaniem otwieramy cykl spotkań w całej Polsce dotyczących wychowania. Bardzo mi zależy na tym, abyśmy usłyszeli informacje z różnych stron kraju, co należałoby zmienić, co poprawić, a co wzmocnić w sferze wychowawczej szkoły powiedziała Iwona Michałek.

Spotkanie w Dworze Artusa miało za zadanie określić kierunek działań w zakresie wspierania wychowawczej funkcji szkoły, wskazanie obszarów wymagających wzmocnienia i zebranie rozwiązań służących dobrej i skutecznej realizacji funkcji wychowawczej szkoły. Wnioski z tego spotkania zostaną zebrane i opracowane wraz z wynikami debat z innych miast.

Debata została podzielona na cztery panele:

  1. Agresywne dziecko w grupie,
  2. Wychowanie do podejmowania decyzji w kontekście doradztwa zawodowego.
  3. Aktywność rodzica w szkole,
  4. Bezpieczeństwo w szkole.

Już podczas prezentacji poszczególnych zagadnień rozpoczynała się dyskusja, która dawała obraz problemów, na jakie napotykają toruńskie szkoły. Wnioski wynikały z analizy rzeczywistych zdarzeń z codziennego życia szkoły, z jakimi stykają się pedagodzy.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
694
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany