14 styczeń 2023

Co łączy żużel i wojsko?

Dwa tygodnie temu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej poinformowało, że do udziału w akcji Trenuj z Wojskiem włączyli się hokeiści z KS ENERGA TORUŃ. Tym razem CSWOT zaprezentowało kolejny krótki filmik promocyjny z udziałem żużlowców. Czy oznacza to, że zawodnicy z Toruńskiego klubu również wezmą udział w treningu?
REKLAMA

Od początku chcieliśmy, aby organizowana w naszym Centrum druga edycja akcji Trenuj z Wojskiem kojarzona była ze sportem. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z czołowymi zawodowymi klubami sportowymi z naszego miasta. Cieszymy się, że sportowcy podjęli nasze wyzwanie i wezmą udział w organizowanym jednodniowym Treningu Wojskowym. - powiedział płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT z Torunia. 

”Trenuj z wojskiem” to jednodniowe (8-godzinne), bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowanych instruktorów. To inicjatywa dobrowolna, prospołeczna i proobronna.

W czasie szkolenia wojsko nauczy każdego posługiwać się bronią, zakładać maskę przeciwgazową, pokaże podstawy przetrwania (SERE) oraz techniki walki w bliskim kontakcie, będzie można także rzucić granatem. Szkolenie to jest opcją dla wszystkich, którzy chcą czuć się bezpieczniej i pewniej.

Jak poinformował w trakcie zamieszczonego nagrania zawodnik Toruńskiego Klubu - Paweł Przedpełski, do hokeistów biorących udział w przygotowanym Treningu z Wojskiem dołączą także żużlowcy. Dla uczestników szkolenia będzie to więc nie tylko okazja, aby nabyć umiejętności proobronne, ale także móc zbić piątkę i ćwiczyć wspólnie ze swoimi idolami.

Każdorazowo należy podać termin na jaki chcemy się zapisać, swoje imię i nazwisko, wiek, oraz numer telefonu. Udział w szkoleniu możliwy jest dla osób, które ukończyły 15 rok życia oraz posiadają polskie obywatelstwo.

Zapisy na szkolenie prowadzone przez CSWOT realizowane są poprzez:
tel: 887 336 473
e-mail: cswot.rzecznik@ron.mil.p
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
-1.8°C
wschód słońca: 07:25
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-02-03 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 19:30
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 20:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany