3 sierpień 2021

Jest przede wszystkim wymierzona w dzieci

fot. PAP
To jest przede wszystkim akcja wymierzona w dzieci. Jestem politykiem i jestem przyzwyczajony do takiego traktowania – w ten sposób skomentował w portalu wPolityce.pl szef MEiN Przemysław Czarnek akcję billboardową Akcji Demokracji.
REKLAMA

Fundacja Akcja Demokracja prowadzi ogólnopolską kampanię billboardową. Na stronie organizatora czytamy, że billboardy te mają dodawać otuchy uczniom i uczennicom, studentom i studentkom, a także kadrze pedagogicznej. Na billboardzie zaprezentowanym w środę w czasie inauguracji kampanii w Lublinie zamieszczony jest m.in. napis #CzarnekOUT i "Uczniowie i uczennice, nie damy się Czarnkowi" oraz wizerunek szefa MEiN.

Do tej akcji odniósł się we wtorek na łamach wPolityce.pl minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"To jest przede wszystkim akcja wymierzona w dzieci. Jestem politykiem i jestem przyzwyczajony do takiego traktowania. Natomiast to, że używa się dzieci do ataków politycznych, hejtu, jeszcze w środku wakacji, to jest skandal, którego do tej pory w Polsce nie było. Warto się temu przeciwstawiać. Przekroczono wszelkie możliwe granice" – powiedział portalowi.

Dodał, że "nikt się nie spodziewał, że można w środku wakacji uczniów i uczennice wykorzystywać na billboardach, w których hejtuje się przeciwników z drugiej strony sceny politycznej. Takich rzeczy w Polsce jeszcze nie było."

Czarnek, zapytany o to, czy sprawą powinien zająć się Rzecznik Praw Dziecka, stwierdził, że "na pewno takie zgłoszenie tam powinno pójść, bo to jest kwestia obrony dzieci. Nie mówię o sobie, bo ja jestem do tego przyzwyczajony, tylko o obronie dzieci".

Odniósł się też do pytania o to, czy należałoby podjąć kroki mające na celu ochronę dzieci przed tego typu akcjami politycznymi. Stwierdził, że jest to kwestia do uzgodnienia z RPD.

"Nie minęły 3 godziny od naszej popołudniowej konferencji prasowej, a Przemysław Czarnek już szuka pomocy u Rzecznik Praw Dziecka. Nie panie Czarnek, to nie akcja wymierzona w dzieci, to akcja, która skończy się pana dymisją" – napisano we wtorek na Facebooku Akcji Demokracji.

"Rzecznik Praw Dziecka będzie bronić ministra przed obywatelkami i obywatelami, a nie stanął w obronie dzieci LGBT plus atakowanych i dehumanizowanych przez tego samego ministra. To najkrótsze podsumowanie państwa, w którym osoby takie jak Przemysław Czarnek i Mikołaj Pawlak sprawują funkcję" – dodano.

Akcja Demokracja poinformowała w czasie inauguracji kampanii we wtorek, że na razie w Lublinie pojawiło się 9 billboardów, a w Polsce 29. Zapowiedziano kolejne.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-18 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-18 20:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-19 20:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-21 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany