2 czerwiec 2021

Sztafety uczczą pamięć Bronka – ostatnie dni zapisów

fot. nadesłane
W piątek (4 czerwca) w 70. rocznicę urodzin wybitnego polskiego lekkoatlety Bronisława Malinowskiego odbędzie się organizowany przez Urząd Marszałkowski bieg sztafetowy z Bydgoszczy i Torunia do Grudziądza. To jedno z wydarzeń wpisujących się w ustanowiony przez sejmik województwa rok gwiazdy Królowej Sportu i nadchodzące Święto Województwa.
REKLAMA
Po sukcesie organizacyjnym i promocyjnym sztafety z Bydgoszczy i Torunia do Pucka z okazji stulecia zaślubin Polski z morzem postanowiliśmy uczcić 70. rocznicę urodzin Bronka Malinowskiego kolejnym biegiem w formie sztafet. Zapraszam do udziału! – zachęca marszałek Piotr Całbecki

Sztafety wystartują w piątek (4 czerwca) z rynku Starego Fordonu w Bydgoszczy (godzina 9.45) oraz z placu Teatralnego przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu (o godzinie 9). Kolumny biegaczy połączą się w Chełmnie, przebiegając odpowiednio 35 (z Bydgoszczy) i 45 kilometrów (z Torunia). Następnie połączone siły sztafet ruszą wzdłuż prawego brzegu Wisły przez Górne Wymiary (powiat chełmiński) i Szynych (w powiecie grudziądzkim) do Grudziądza. Meta na stadionie Grudziądzkiego Klubu Sportowego Olimpia – macierzystego klubu Bronisława Malinowskiego.

Do udziału zapraszamy maksymalnie ośmioosobowe zespoły sztafetowe (kluby sportowe, grupy nieformalne). Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę startową, a na mecie medal za ukończenie zawodów. Organizator zapewnia również transport drużyn z Grudziądza na miejsce startu – do Bydgoszczy lub Torunia. Zapisy trwają.

Regulamin imprezy (w załączniku)

Na mecie będzie można obejrzeć wystawę „Bronisław Malinowski - sportowa ikona Grudziądza”  składającą się z 16 plansz prezentujących tego wyjątkowego lekkoatletę w dekadzie jego największych sportowych sukcesów. Wśród prezentowanych zdjęć znalazły się fotografie m.in. z igrzysk olimpijskich w Monachium (1972 rok) i Moskwie (1980 rok) oraz z biegu po złoto podczas mistrzostw Europy w Rzymie w 1974 roku.

Wśród inicjatyw wspieranych przez samorząd województwa znalazły się:
  • produkcja filmu biograficznego o Bronisławie Malinowskim,
  • wykonanie muralu z wizerunkiem Malinowskiego w Grudziądzu,
  • przygotowanie wystawy stałej „Biegnij, Bronek biegnij…” w Muzeum im. ks. Władysława Łęgi w Grudziądzu.
W obchody wpisany jest również cykl biegów o Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego – w Inowrocławiu, Piotrkowie Kujawskim (powiat radziejowski), Unisławiu (w powiecie chełmińskim), Żninie, Brześciu Kujawskim (powiat włocławski), Ciechocinku (powiat aleksandrowski), Lipnie, Rypinie, Lubiewie (w powiecie tucholskim), Grudziądzu, Tucholi i Gniewkowie (powiat inowrocławski).
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany